cleancocleanco

Pranie i czyszczenie – nie tylko dywanów

Korzystanie z usług pralni niekiedy wiąże się z oddaniem dywanu bezpośrednio do firmowej pralni na pewien czas, by mogli się nim zająć wyszkoleni pracownicy. Jednak gdy istnieje taka możliwość, fachowcy przyjeżdżają do klienta, by kompleksowo zająć się praniem dywanu na miejscu. Podczas zabiegu, dywan zostaje wyczyszczony zarówno z powierzchownych zabrudzeń, jak i z kurzy i alergenów, które znajdują się w głębi włosia. W profesjonalny sposób zarówno roztocza i zwierzęca sierść zostaną usunięte z włókien dywanu, pozostawiając go higienicznie czystym i, dzięki odpowiednim środkom, pachnącym jak w dniu zakupu.

Odświeżanie powierzchni tapicerowanych

pranie dywanuNiektóre pralnie oferują kompleksowe usługi, które obejmują także pranie tapicerek. Dotyczy to nie tylko pokryć meblowych, ale również tapicerek samochodowych. Pranie kanapy również odbywa się przy pomocy metod dostosowanych do jej materiału. Zabrudzenia i zalegający kurz na powierzchniach tapicerowanych mogą wydawać się niemożliwe do usunięcia, jednak sprawdzone metody skutecznie usuną z materiału zanieczyszczenia. Ważny jest odpowiedni dobór bezpiecznych środków czyszczenia i specjalistycznego sprzętu, aby powierzchnie tapicerowane zostały odnowione, a ich barwa odświeżona.

Kiedy prać dywan?

pranie dywanuBardzo ważne jest dbanie o utrzymanie dywanów w dobrym stanie, dzięki temu zachowują one czystość i higienę włókien. Wiele osób decyduje się na takie zabiegi przed świętami, by zaoszczędzić czas, jaki pochłonęłoby samodzielne pranie dywanu. Dzięki skorzystaniu z usług pralni, dywan w skuteczny sposób zostanie odświeżony i wyczyszczony. Również po remoncie warto zadbać o profesjonalne wypranie dywanu, który mimo zabezpieczeń, z pewnością się zabrudził, nawet jeśli może wydawać się to niewidoczne. Często przy wymianie mebli, okazuje się też, że na dywanie widoczne są wgniecenia lub różnice w kolorze, dlatego warto go wyprać, by wyglądał jednolicie.

Regularne czyszczenie dywanów, powierzchni tapicerowanych i wykładzin sprawia, że zachowują one czystość i żywe kolory. Na dodatek, dzięki specjalnym środkom, które są używane w pralniach, ich włókna są w dużej mierze chronione przed wilgocią i zabrudzeniami, a także odzyskują swoją sprężystość. To sprawia, że są przyjemne w dotyku, pachną świeżością i wyglądają jak nowe. Jeśli interesuje Cię profesjonalne czyszczenie wykładzin lub pranie dywanów w Łodzi, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej pralni. Skutecznie odświeżamy również wygląd tapicerek samochodowych i meblowych.

admin
About admin