cleancocleanco

Sprzątanie mieszkania po remoncie

Sprzątanie to ostatni etap po przeprowadzeniu remontu, po którym w domu czy mieszkaniu zostało mnóstwo kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Jest to nie lada wyzwanie dla rodziny, chcącej uporządkować mieszkanie lub dom bez pomocy innych osób. Postaramy się podać kilka wskazówek, które z pewnością wspomogą ten proces.

Od góry do dołu

akcesoria do sprzątania

Czyszczenie domu czy mieszkania po remoncie należy zacząć od prac „na sucho”, poczynając od góry pomieszczenia. Rozpocząć powinno się od odkurzenia sufitu, lamp, a następnie ścian, mebli i podłogi. Prace „na mokro” przeprowadzamy dopiero po dokładnym odkurzeniu (nawet kilkukrotnym!) powierzchni, ponieważ kurz jeszcze kilka godzin może unosić się w powietrzu. Po remoncie może być konieczne pranie kanapy, która mimo zabezpieczenia folią, mogła zebrać zanieczyszczenia. Największe zanieczyszczenia, np. kawałki gruzu lub duże ilości pyłu warto zebrać najpierw zmiotką i szufelką, ponieważ domowe odkurzacze mogłyby sobie z tym nie poradzić. Konieczne może być opróżnianie worka w trakcie odkurzania, ponieważ może się on szybko przepełnić.

Prace „na mokro”

mycie podłogi

Po dokładnym odkurzeniu pomieszczenia, możemy przystąpić do prac z wykorzystaniem wody i detergentów. Warto zaopatrzyć się w dużą ilość chłonnych ściereczek – należy je często wymieniać w celu zachowania higieny. Dobrej jakości ściereczki pozwolą także ściągać brud, a nie tylko go rozmazywać. Może się zdarzyć, że zabrudzeniu ulegną meble. Czyszczenie domowymi sposobami jest często skuteczne, ale pranie tapicerek przez profesjonalistów pozwoli zaoszczędzić czas oraz mamy dzięki temu pewność, że ulubiony mebel nie ulegnie zniszczeniu przez niepoprawne zabiegi czyszczące. Istnieje bowiem ryzyko przemoczenia kanapy czy fotela lub pozostawienia zacieków po niedokładnym płukaniu. Warto dodać, że fachowe wypranie mebla wyeliminuje też nieprzyjemne zapachy np. od zwierząt lub dymu papierosowego.

Po remoncie, odświeżenia wymagają także dywany lub meble. Pranie dywanów samodzielnie w domu jest zajęciem żmudnym, wymaga dobrej organizacji, a także miejsca, aby dywan mógł wyschnąć. Niektórych dywanów lepiej nie prać samemu, np. dywanów z wełny. Dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy, która czyszczenie dywanów zna od podszewki. Dzięki czyszczeniu podciśnieniowemu z dywanu usuwany jest nie tylko brud, ale także alergeny i cząstki kurzu, które znajdują się pomiędzy włóknami, co może być istotne dla osób zmagających się z alergiami. Do czyszczenia podłogi warto wybrać detergenty dedykowane danemu rodzajowi powierzchni, dzięki czemu będzie nam ona długo służyć oraz pięknie wyglądać.

Aby w pełni cieszyć się efektem remontu, należy dokładnie po nim posprzątać. Pomoże nam w tym stworzenie planu działania oraz wcześniejsze przygotowanie wszystkich środków potrzebnych do tego zadania. Niektóre czynności warto zlecić profesjonalistom, dzięki którym zaoszczędzimy cenny czas. Jeśli chcesz zatem mieć gwarancję najlepszych efektów nasza firma chętnie wykona pranie dywanów w Łodzi, a także czyszczenie tapicerki meblowej.

admin
About admin